Problem z aktualizacją Shiru Emperor/Cube U9GT5 do Android 4.2.2

26.08.2013

TLDR; Po ściągnięciu z Internetu Rockchip Batch Tool lub paczki ROM’em (przed rozpakowaniem) odblokuj zipa! (PPM > Właściwości > Odblokuj).

Jeżeli masz problem z aktualizacją oprogramowania tabletu opartego o procesory Rockchip 3088/3188 przy użyciu Rockchip Batch Tool w Windows 7 x64 (x86) to bardzo możliwe, że popełniłeś ten sam błąd co ja. 

Opis procesu aktualizacji został zamieszczony na stronie producenta (szkoda, że nie napisał jak wygląda tryb aktualizacji – czarny ekran!), chociaż ja polecam ten. Pomimo tak dokładnego opisu nie byłem w stanie nawiązać połączenia z urządzeniem przy pomocy RBT. Po kilku godzinach okazało się, że to wszystko dzięki tzw. Attachment Manager z Window 7, który wspaniałomyślnie blokuje zawartość plików zip ściągniętych z Internetu.

Paczka aktualizacyjna jest w postaci pliku zip, w którym jest obraz ROMu i RBT w wersji bodajże 1.5. Niestety po rozpakowaniu (bez odblokowania) RBT będzie działał jakby nigdy nic z tą różnicą, że nie wykryje urządzenia. Nie rzuci też błędu. Nic, zero, null. W tym momencie uruchomisz Google i wyszukasz najnowszą wersję RBT.. Do ściągnięcia w postaci zip :>

Dzięki tej fascynującej przygodzie bezpowrotnie straciłem jakieś 3 godziny życia.