Archiwum

Archiwum / 2013 / Czerwiec
 • Generowanie plików PDF z szablonów – czyli RazorEngine, wkhtmltopdf, JavaScript FTW!

  27.06.2013

  Generowanie plików PDF z poziomu kodu programu to temat rzeka. Wystarczy przejrzeć staka. Temat przewija się w prawie każdej tworzonej dzisiaj aplikacji. Zawsze znajdzie się ktoś komu trzeba wysłać fakturę, raport czy kilka wykresów w PDFie. Problem w tym, że narzędzia do generowania ładnych dokumentów PDF kosztują i to nie mało. Dodatkowym minusem jest fakt, ze większość tych bibliotek za kilka tysięcy baksów skupia się na konwersji do PDF bardziej niż na generacji PDFa na podstawie szablonu. Oprócz całej rzeszy komercyjnych bibliotek istnieją też rozwiązania open source, ale i tutaj nie jest łatwo coś wybrać.

  Czytaj więcej...
 • AnonymousObjectToHtmlAttributes, czyli sposób na “minus” w nazwach atrybutów HTML

  25.06.2013

  Co w tej metodzie takiego specjalnego? Nazwa metody mówi wszystko, no prawie wszystko. Metoda używana często i gęsto w kodzie HtmlHelper przy okazji tworzenia kontrolek TextBox, CheckBox, DropDown itd. Zamienia ona jeden z parametrów – htmlAttributes z obiektu anonimowego na RouteValueDictionary, pozwalając na dodanie własnych atrybutów HTML do tworzonej kontrolki. Dzięki anonimowemu obiektowi można uprościć wywołanie takiego TextBox i napisać coś takiego:

  Czytaj więcej...
 • ASP.NET MVC i Bootstrap RadioButton z enum

  24.06.2013

  Jeżeli korzystasz z Twitter Bootstrap  w ASP.NET MVC to najprawdopodobniej po kilku godzinach korzystania z tej świetnej biblioteki poczujesz nieodpartą potrzebę napisania kilku HtmlExtensions, aby choć trochę ułatwić sobie życie.

  Dobrym przykładem jest RadioButton, który w podstawowej wersji, dostępnej w ASP.NET MVC, “trochę” różni się od tego co oferuje nam Bootstrap. Napisałem HtmlExtensions do bootstrapowej wersji elementu jednocześnie dodając obsługę generowania z enuma. Takie radio na sterydach. 

  Czytaj więcej...